MFÖ grubunun solisti Mazhar Alanson, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarıyla ilgili Alanson, ‘‘Artık iyice ortaya çıktı ki, bu ülkenin çoğunluğu Müslüman ve Müslüman hayatı yaşıyor. Olayımız bu. Karşı tarafın kızmasının, dövünmenin alemi yok. Bu topraklarda o söyledikleri gibi 'laiklik de elden gitmez, gitmedi de. Kimse korkmasın. Ülkemizin gerçeklerini kabul edersek hepimiz daha mutlu olacağız’’ dedi.

Açıklamalarının devamında Atatürk’e de değinen şarkıcı, ‘‘Okulda Atatürk sevgisini aldım ama Peygamberime de aşığım’’ ifadelerini kullandı.

Açıklamalar sosyal medyada büyük beğeni topladı.

‘Bıçakla Gezerdim’

Şarkıcı çocukluğuna da dair açıklamalarda bulundu.

Mazhar Alanson ‘‘Babamı erken kaybettim. O bende bir güvensizlik yarattı. Ortaokul son sınıfta bıçakla falan gezerdim. Hırçın bir çocuktum. Sonra hayatımıza müzik girdi. Beatles'lar falan… İlk çocuğumun döneminde hippi'ydim. İkinci çocuğumda tasavvufla tanıştım. Tasavvuf bana sadece kişisel olarak daha huzurlu olmayı, çevremle daha uyumlu yaşamayı getirmedi. Müziğimi de çok etkiledi. Musikiyi tasavvuf sayesinde öğrendim. İnanılmaz bir ses derinliği, makam derinliği olduğunu gördüm. Buselik Makamına gibi şarkılar hep öyle çıkmıştır. Mesela Mecburen şarkısının müziği bir ilahidir. Tabii büyüklerden izin olarak üzerine söz giydirdik. Tasavvuf beni insan olarak geliştirmesinin dışında müziğime sözel olarak da, müzikal olarak da çok şey kattı’’ dedi.

Twitter ve Instagramda birçok kullanıcı Alanson’un bu sözlerini paylaştı.