23 Eylül 1990 tarihinde dünyaya gelen Çağatay Ulusoy, ülkemizde oynadığı dizilerle adından söz ettirmeye başlamıştı. 28 yaşındaki oyuncu 1.90 boyunda, 81 kilodur.

Sonraki yıllarda oynadığı filmler ve dizilerle hep gündemde kalan oyuncu, genç kızların hala sevgilisi konumunda.

Aldığı cezadan önce Çağatay Ulusoy’un kariyerine bir göz atalım.

 İstanbul’da doğan oyuncu, 2010 yılında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde üniversite eğitimine başlayan, yine bu dönemde Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır.

Vahide Perçin ve Altan Gördüm’e ait olan sanat okulunda da oyunculuk dersleri almıştır.

Asıl olarak oyunculuk kariyerine 2011 yılında Show TV’de yayınlanan ‘Adını Feriha Koydum’ adlı dizideki Emir karakteri ile başlamıştır.

Diziye devam ettiği yıllarda ‘Anadolu Kartalları’ filminde de başrol oynamıştır. Bu filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırdı.

Sonrasında Star TV’de yayınlanan ‘Medcezir’ adlı dizide ‘Yaman’ karakteri ile başrol oyuncusu olmuştur.

‘Delibal’ isimli filmde ‘Barış’ karakteri ile yine başrolde oynamıştır. 2016 yılında ilk reklam filmini bir Jean firmasıyla gerçekleştirmiştir.

Ünlü oyuncu son olarak 2016 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan ‘İçerde’ filminde ‘Sarp’ rolüyle başrolü canlandırmaktadır.

Yıldız Oyuncu Tutuklandı mı?

Geçtiğimiz yıllarda uyuşturucu kullanma ve ticaretini yapma adı altında tutuklanan birçok isim olmuştu. O isimlerden biride Çağatay Ulusoy’du.

Aynı davada;  2011 Türkiye ikinci güzeli oyuncusu Gizem Karaca, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş, şarkıcı Cenk Eren ile DJ Nuri Kösem, Ayşe Selin Boronkay gibi isimlerin yer aldığı 34 kişi bulunmaktadır.

Mahkemede Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, DJ Nuri Kösem ve Ayşe Selin Boronkay ‘Uyuşturucu madde ticareti yapmak’  suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Cenk Erdem de aynı suçtan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cenk Erdem’in uyuşturucu madde olarak kokain ile yakalanmasından ötürü ceza 7 yıl 6 aya çıkarıldı. Sonrasında iyi hal indirimi ile 6 yıl 3 aya indirildi.

Çağatay Ulusoy Cezaevine Girecek mi?

Mahkeme kararı kesinleşirse ünlü oyuncu tam olarak 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılacak. Şu sıralarda yeni bir dizi çekmekle uğraşa oyuncu, bu durumda dizi çalışmalarını da iptal etmek zorunda kalacak.