Süper Lig’in 7.haftasında Başakşehir ile Yeni Malatyaspor karşı karşıya geldi.

Maçta Başakşehir Teknik Direktörü  Abdullah Avcı ile Yeni Malatyasporlu futbolcu Adem Büyük arasında tartışma yaşandı.

Adem Büyük karşılaşma sırasında açıklamalarda bulundu. 

Büyük, ‘‘Abdullah Avcı'nın bana bir müdahalesi oldu. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Kendisine yakıştıramadım’’ dedi.

Teknik adamın böyle hareketlerde bulunmaması gerektiğini söyleyen Büyük, ‘‘Futbolcular arasında böyle gerginlikle olabilir. Bunu normal karşılarım. Saha içindeki mücadelede nabız yükselmiş, adrenalin yükselmişken futbolcular arasında gerginlik oluyor. Bir teknik adamın futbolcuya vurma hakkı yok. Kendi futbolcusuna istediğini yapsın ama bana yapamaz. Benim arkadaşlarıma veya diğer takım oyuncularına da yapamaz. İstediği kadar kariyerli olsun, Avrupa'da maç oynasınlar veya şampiyonluk yarışında olsunlar. Bana vuramaz’’ ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı’nın maç içerisinde sözlü müdahalelerde de bulunduğu söyleyen Adem Büyük, ‘‘Kimseyle diyaloğum olmadı. Sürekli kenardan konuşuyordu ama boş konuşuyordu’’ dedi.

‘Maçta İyi Mücadele Ettik’

Maçıda değerlendiren Büyük, ‘‘Kazansaydık daha iyi olurdu ama 1 puan da Başakşehir gibi bir takımdan iyidir. Bu ilerleyen haftalar için önemli. İyi bir takıma karşı iyi mücadele ettik. Bir puan aldık, mutluyuz’’ dedi.

Karşılaşmanın kontrolünü ellerinde tuttuklarını söyleyen forvet oyuncusu, ‘‘İyi mücadele ettik. Takım arkadaşlarımı canıgönülden tebrik ediyorum. Kalemizde pozisyonlar verdik ama oyunu iyi kontrol ettik. Öne geçtikten sonra da iyi savunma yaptık. Visca, güzel bir gol attı. Güzel bir yere gitti. Takım arkadaşlarımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Taraftarımız da kendilerini ayrılan yeri tamamen doldurdular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizi böyle desteklemeye devam etsinler. Biz de mücadelemizi sürdürelim’’ ifadelerini kullandı. 

Adem Büyük'ün karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalara göz atabilirsiniz.