Paris, Milano, Londra, New York kulislerinde ve moda haftalarında görülen moda trendlerini sizler için aşağıda derledik. Bu 4 büyük şehrin bu yaz trendleri ortaya çıktı. Tasarımlar genelde hafif kumaş ve serin tutan ürünlerden oluşuyor. 2017 yılında klasik bazı öğeler etkisi  de hala devam ediyordu. Aynı zamanda zımbalı pantolonlar tarzları fazlaca kendini hissettiriyordu. Şimdi de 2018 bahar yaz sezonunda hangi giyim parçaları moda olacak onlara bakalım.

 

1-Yüksek Bel Pantolon Modası

Tüm kadınların dolabında yer almazsa olmazlarından kot pantolonlar son yıllarda yüksek bel tarzlarıyla oldukça moda oldu. Hem dar olarak hemde boru para olarak giyinen bu tip jeansler gençlerin oldukça çok tercih ettiklerinde. Bu yılda ilk sırada yüksel bel pantolonlar yaz modasının ilk sırasında yer aldı.

2-Geniş Kesimli Stiller

Bol modeller bu yılda moda. Geçtiğimiz yılda sıkça kullanılan bol kesimli stiller bu yılda sıkça karşımıza çıkmakta. Düşük bel, yüksel bel, ispanyol paça ve boru paça derken her türlü kesimi bize raahtlık içinde sunan bol sitiller bu yılda tercih edilmelidir.

3-Trençkotlar Trendi

Baharın ve yazın vazgeçilmezi trençkot modelleri. Hem belirsiz hava koşullarında hemde kombinler için güçlü bir tamamlayıcı olarak kullanılabilen trençkot modelleri ister deri ister oversize isterde işlemeli olarak tercih edebilirsiniz. Kadınların dolabinde vazgeçemediklerinden olan trençkotlar bu yılda oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile karşımıza çıkacak ürünler arasında.

4-Baştan Sona Denim Görünüm

Denim'den asla vazgeçmeyenler bu sezonda mutlular. Denim kumaşın çok kısa tarihine değinecek olursak. Bu kumaşın tarihi 1850'lili yıllara dayanır. Ancak jeanin herkes için vazgeçilmez oluşu 1940'ları bulmuştur. ilk başlarda sadece işçiler için üretilmekteyken günümüzde bir çok moda haftasında karşımıza çıkmatadır. Bu yılda sıkça görüceğimiz bu modeller denim kumaşından olacak.

5-Kalem Etekler Modası

Feminen bir stil oluşturan kalem etekler, hemen hemen herşeyle kolayca kombinlenebiliyor. Spor ayakkabılarla dahi tarz bir görünüm sağlayan bu parçalar sokak modasının da vazgeçilmezleri arasında. Gömlek, blazer ceket, triko, sweatshirt, bluz, oversized parçalarla istediğiniz gibi giyebileceğiniz kalem etekler şıklığın dışıda göbek sorunu olanların da imdadına yetişecek. Yüksek bel oluşu nedeniyle göbek ve basen kısmını da toparlayan eteklerden hala bir tane edinmediyseniz elinizi çabuk tutun…

6-Rahat Tasarımlar Zerafet

Bu yılda içiniz rahat olsun. 2018 yaz modasıda sizi oldukça rahat edebilecek ürünlerden oluyor.

7-Tek Renkler Modası

Kendinize bir renk seçin, daha sonra seçtiğiniz rengi tek bir parçayla kombinleyin, etek, pantolon, elbise yada ceket...

8-Bermuda Şort Sezonu

Yazın vazgeçilmezi erkek şort modelleri bu sezonda Bermuda Şort, işte rahat ve sportif durumlara uygun. Nötr veya parlak renklerde şortlarınızı yenileyin.